Lomi Lomi + Dotyk Motyla

To niezwykły masaż o prastarej tradycji i korzeniach. Jego ojczyzną są Hawaje. Kryje się za nim filozofia Huny, według której cały świat przenika energia zwana przez Hawajczyków mana, którą można wykorzystać do swych potrzeb. W dawnych czasach masaż wykonywali Kahuni – starożytni strażnicy wiedzy tajemnej i systemu uzdrawiania. Hawajscy szamani łączyli masaż ze świętym tańcem, który wykonywali wokół kamiennego ołtarza, stąd nazywano go masażem świątynnym. Rytuał ten spotykał wybrańców, którzy mieli wykonać dla swej społeczności szczególne zadanie. Kahuni wykonywali go przez wiele godzin a czasami nawet wiele dni, przy akompaniamencie wielogłosowych uzdrawiających pieśni.

Lomi jest hawajskim słowem określającym masaż. W wolnym tłumaczeniu oznacza ono uciskanie, ugniatanie, a także dotyk aksamitną łapą zadowolonego kota, również otwieranie się na miłość Powtórzenie słowa Lomi wzmacnia jego znaczenie, podkreśla jego wyjątkowość. Lomi Lomi  jest więc masażem, który przekazuje jedyne w swoim rodzaju uczucie zadowolenia, błogości, miłości. Masaż Hawajski odbywa się na całym ciele fizycznym człowieka, a także na otaczających go ciałach energetycznych. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych, pełnych gracji ruchów, przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem.

Na poziomie fizycznym – leczy ciało, wpierw wymywając, zdejmując stres, napięcia i blokady. Dociera do głębszych schorzeń i pomaga je uzdrowić.

Na poziomie emocjonalnym – uspokaja, odcina od negatywnych emocji i uczuć, pozwala odetchnąć, wyciszyć się, ukoić – na wiele dni.

Na poziomie metalnym/umysłowym – wycisza myśli, doprowadza do stanu uspokojenia, pomaga odrzucić negatywne myślenie i transformować je na pozytywne, zdrowe, dobre dla nas.

Na poziomie duchowym/energetycznym – rozbija blokady wzorców, poprawia i wzmacnia przepływ energii, harmonizuje.

Masaż Lomi Lomi Nui głęboko odpręża, rewitalizuje, napełnia Twoje ciało i umysł energią nowej jakości- czystą, odżywiającą i radosną.

Dodatkowo łączę Lomi Lomi z masażem Dotyk Motyla

Masaż Dotyk Motyla to bardzo delikatny dotyk dzięki, któremu rozpuszczone zostają zbroje, uzdrowione traumatyczne doświadczenia i przywrócony przepływ energii życiowej.

Twórczyni masażu Eva Reich uważała, że zablokowaną w ludzkim ciele energię można uwolnić bardzo delikatnym dotykiem. Im subtelniejszy dotyk, tym silniej działa.

Masaż Dotyk Motyla to metoda wspomagająca powrót do zdrowia i rozwój od okresu prenatalnego aż do śmierci.

Jest to odmiana masażu relaksacyjnego. Głównymi technikami w tym masażu to głaskanie oraz rozcieranie prowadzone od głowy i twarzy, przez kończyny górne i tułów aż do stóp. Celem tego masażu jest odblokowanie energii z powodu czynników patologicznych w organizmie zgodnie z zasada, że im bodziec subtelniejszy tym lepsze efekty końcowe. Subtelne ruchu mają przypominać muśnięcia skrzydeł motyla stąd nazwa masażu.

Aloha!